Výhody kapacitního plánování

Žádné zbytečné prostoje

Kapacitní plánování dokáže odhalit místa ve výrobě, která nejsou příliš vytížená a díky přehlednému plánu zdrojů můžete výrobu přeplánovat tak, abyste měli všechny její části rovnoměrně vytížené.

ge
2-1

Přesný termín dodávky

Díky kapacitnímu plánování se už nemusíte bát planých slibů zákazníkům v podobě termínů, které se pak nedaří dodržet. Vaši obchodníci budou ihned vědět, jak jste vytížení a jaký termín mohou slíbit.

Konec omezené průchodnosti

Při používání kapacitního plánování odhalíte slabá místa celé výroby. Budete vědět přesně, kde potřebujete posílit a kde můžete ubrat. Díky tomu se přestane výroba zastavovat v jejím nejslabším místě.

3
4

Uvidíte všechny zdroje

Díky kapacitnímu plánování máte přehled nad všemi zdroji, které vstupují do výroby. Nejde tedy jen o stroje a lidské zdroje, ale i o materiál, plánování měřidel, přípravků apod. Vedle toho máte k dispozici správu všech úkolů, jejich dělení a přeplánování. Abyste v každém okamžiku věděli, co se ve výrobě děje.

Helios Orange

Modul kapacitního plánování je součástí ERP systému Helios Orange, který kromě výrobní problematiky pokrývá i všechny ostatní firemní procesy. Více o systému Helios si můžete přečíst v další záložce HELIOS ORANGE.