Konfigurátor výrobků pro firmu ALUPRA

Konfigurátor výrobků pro firmu ALUPRA
alupra

Společnost ALUPRA, spol. s r.o. vznikla v roce 1991 a od té doby neustále roste. Mezi produkty firmy patří venkovní zastínění, rolovací mříže, garážová vrata, vjezdové brány, průmyslová vrata a interiérové zastínění. Současně nabízí montáž, záruční i pozáruční servis. Vyhoví vám i v případě, že požadujete netypické rozměry předokenních rolet, rolovacích garážových vrat, průmyslových vrat, nebo rolovacích mříží. Při výrobě využívá vysoce kvalitní techniku a montáž zajištují odborně vzdělaní pracovníci.

Před zavedením řešení Cathedral

  • Zastaralý software
  • Nemožnost převodu dat do nové verze
  • Špatná podpora ze strany dodavatele

Po zavedení řešení Cathedral

  • Možnost konfigurace většiny výrobků
  • Úspora času zaměstnanců
  • Zjednodušení a zrychlení tvorby cenových nabídek
  • Zlepšení přehledu o rozpracované výrobě

Před zavedením konfigurátoru výrobků využívala ALUPRA německý specializovaný software. Byl to ale již zastaralý program, jehož nová verze nebyla schopná převzít data z původní verze. Systém společnosti funkčně vyhovoval, ale nebyla spokojená s jeho podporou od zahraničního výrobce. Proto se ALUPRA rozhodla systém nahradit. Pomohli jsme společnosti najít finanční a lidské zdroje pro náročné nasazení systému. ALUPRA získala dotaci na vzdělávání a přijala studenta vysoké školy na stáž.

Konfigurátor výrobků jsme začali nasazovat v roce 2012 a již za 4 měsíce jsme ho mohli pustit do provozu. Zaškolili jsme klíčové pracovníky, kterým jsme pomohli s definicí výrobků radami a zkušenostmi. A ze starého systému se nám podařilo převést všechna data.

Náš konfigurátor ušetřil spoustu času zaměstnancům: zjednodušili a zrychlili tvorbu cenových nabídek a získali přehled o rozpracované výrobě.